Podsumowanie rundy wiosennej w wykonaniu United Team - HLZ 2016

Minęły już 2 tygodnie od momentu zakończenia rundy wiosennej 1 ligi Halowej Ligi Zagłębiowskiej. Przed rozpoczęciem rozgrywek zbudowano skład w oparciu o osoby, które już grały w United Team, czy to w minionych sezonach, czy też okazjonalnie w pucharach.

Do zespołu dołączyli Piotr Ślimak i Łukasz Redziak a z United Team pożegnali się Piotr Piekarski (przeprowadzka do Wrocławia), Mirosław Dziurowicz (na okres 1 rundy) oraz Witold Mazurkiewicz (z powodów osobistych, w trakcie rundy). W końcowym efekcie, United Team reprezentowali:

  • Piotr Nalepa,
  • Maciej Marczewski (k),
  • Dariusz Klacza,
  • Tomasz Bojda,
  • Mariusz Wojdak,
  • Damian Gawęda,
  • Tomasz Stolecki,
  • Piotr Ślimak,
  • Łukasz Redziak.

Przed rozpoczęciem sezonu, można już było stwierdzić, że to jest najmocniejszy skład United Team w historii i nie powinien mieć żadnych problemów z osiągnięciem zamierzonego celu jakim jest wygranie ligi. Niestety, przed sezonem zawodnicy nie mieli zbyt wielu okazji do wspólnego grania, więc pierwsza kolejka w której United Team zagrało przeciwko Rege Boys była dość bolesna. Brak zgrania i zrozumienia swoich zamiarów sprawiła, że to było pierwsze i zarazem ostatnie spotkanie w rundzie, które zakończyło się porażką ultramarynowych.

Od tego momentu, drużyna już nie przegrywała. To nie oznacza, że już wszystko było ok. W dalszym ciągu szukano odpowiedniego zestawienia osób na boisku oraz uczono się swoich zachowań na boisku.

Garść statystyk zespołowych

W kolejnych kolejkach rundy wiosennej zawodnicy United Team wygrali 6 spotkań i 2 zremisowali. Średnia bramek zdobywanych w jednym spotkaniu wyniosła 3,89 bramki/mecz, a straconych - 1,67 bramki/mecz. Jak widać, można wywnioskować że mecze były wygrywane dość wyraźną różnicą goli. W trakcie 9 meczy ligowych praca całego bloku defensywnego zaowocowała dwoma meczami w których drużyna nie traciła wogóle bramki. Natomiast, nie było takiego meczu w którym UT nie zdobyliby conajmniej jednego gola.

Garść statystyk indywidualnych

W minionej rundzie, najlepszym strzelcem United Team był niezastąpiony Tomasz Bojda, który zdobył 14 bramek. Drugim strzelcem jest Dariusz Klacza - zdobywca 9 goli. Na trzecim stopniu podium ex eaquo: Piotr Ślimak i Tomasz Stolecki - po 4 gole.

Jeśli chodzi o asysty, to fenomenalnym wynikiem wyróżnił się Piotr Ślimak zdobywając 13 asyst. Na drugim miejscu, z 4-ma asystami, jest Dariusz Klacza, a na trzecim Tomasz Bojda z 3-ma asystami. Ciekawostką jest to, że 2 asysty zaliczył bramkarz UT - Piotr Nalepa (taki wynik nie zdarza się często).

Podsumowanie

Podsumowując dotychczasowe osiągnięcia drużyny trudno patrzeć w przyszłość pesymistycznie. Mając skład mogący z powodzeniem grać w Ekstraklasie o coś więcej niż tylko utrzymanie, zajmujemy w końcu 1. miejsce w tabeli ligowej (po pogoni za Rege Boys przez całą rundę). Jeśli nie nastąpi jakaś katastrofa (np. kontuzja bramkarza - tak jak to było w poprzednim sezonie) to UT powinno na spokojnie wywalczyć awans, a może nawet wygrać całą ligę. Kluczowym aspektem będzie rozpoczęcie przygotowań drużyny pod kątem kolejnej rundy odpowiednio wcześniej, tak aby nie zacząć się zgrywać po długiej przerwie w trakcie meczów ligowych. Dodatkowo, do drużyny miałby wrócić Mirosław Dziurowicz. Pytanie, jaka będzie jego rola po powrocie do drużyny? Generalnie, po dziwnych sytuacjach z rundy jesiennej poprzedniego sezonu i decyzji o odpuszczeniu rundy wiosennej w celu doleczenia wszystkich kontuzji, jego pozycja już nie będzie tak mocna jak kiedyś. Spodziewałbym się, że na większą liczbę minut spędzonych na boisku będzie musiał zapracować solidną postawą oraz odrobiną pokory, gdy trzeba będzie uzgadniać kwestie taktyczne. Czas pokaże. A na razie przed nami perspektywa spotkania drużynowego, gdzie będzie okazja poświętować zakończenie udanej rundy ligowej we własnym gronie. Wszystkie szczegóły odnośnie spotkania będą podane wkrótce, wszystkim zawodnikom UT.