United Team pokonuje rywali dzięki 4 asystom Piotra Ślimaka - United Team 6-3 IPA Sosnowiec

W czwartek, 18 lutego 2016, United Team stanęło naprzeciwko drużyny IPA Sosnowiec. Nasz przeciwnik zajmował przed tą kolejką 2 miejsce w tabeli,a my 4. miejsce.

Do meczu przystąpiliśmy w zestawieniu: Piotr Nalepa, Dariusz Klacza, Tomasz Stolecki, Piotr Ślimak, Łukasz Redziak. Na ławce rezerwowych znaleźli się Damian Gawęda oraz Tomasz Bojda. Nieobecni byli Maciej Marczewski i Mariusz Wojdak.

Mecz się zaczął świetnie dla UT, już w pierwszych sekundach spotkania Dariusz Klacza pokonał bramkarza przeciwników strzałem głową, po wyrzucie od bramkarza United Team.

Niedługo potem, bramkarza IPY pokonał Tomasz Stolecki po podaniu Piotra Ślimaka. Była to pierwsza z 4-ch asyst, w tym meczu, Slajema.

Trzecią bramkę zdobył Damian Gawęda kapitalnie zamykając akcję na długim słupku. Asystował ponownie Piotr Ślimak. W międzyczasie, pierwszą bramkę zdobyła drużyna IPY oddając strzał zza pola karnego, który przechodząc pod nogami obrońców zmienił tor lotu myląc bramkarza UT. Bramkarz mógł trochę lepiej się zachować w tej sytuacji.

Czwartą bramkę w pierwszej połowie zdobył po raz kolejny Dariusz Klacza strzelając obok bezradnego bramkarza przeciwników.

Nasi przeciwnicy po dwóch pierwszych ciosach poczuli się zagubieni przez moment i starali się szybko i dynamicznie konstruować akcje ofensywne, ale tego dnia obrona United Team była świetnie dysponowana. Przekazywanie krycia, skuteczne interwencje sprawiły, że IPA nie miała zbyt wielu szans na zmianę wyniku. Niestety, United Team szybko też uzbierało komplet przewinień (3), co doprowadziło do podyktowania rzutu karnego przeciwko ultramarynowym. Na szczęście dla nas, zawodnik w pomarańczowej koszulce fatalnie przestrzelił karnego. Gdyby przeciwnicy zdobyli tą bramkę, to mecz mógłby się potoczyć zupełnie inaczej.

W drugiej połowie, zespół grający w pomarańczowych strojach zagrał va banque wycofując bramkarza i wprowadzając kolejnego zawodnika z pola - lotnego bramkarza. Nasz przeciwnik zamykał nas w zamku hokejowym rozgrywając piłkę po obrzeżach pola karnego. Lecz obrona United Team zagrała bardzo dobrze i z tego stylu gry dała sobie strzelić tylko jedną bramkę.

Trzecią bramkę United Team straciło po błędnej decyzji obrońców przy konstruowaniu akcji ofensywnej. Źle przemyślany moment oddania strzału, piłka została zablokowana przez obrońcę IPY co poskutkowało przejęciem jej i wyjściem szybką kontrą w kierunku bramki strzeżonej przez Piotra Nalepę. Niestety, bramkarz miał za daleko do piłki, aby spróbować ją przechwycić i po akcji 1 na 1 IPA zdobyła swoją trzecią i ostatnią bramkę meczu.

W drugiej połowie bramki dla UT zdobyli Tomasz Stolecki, po asyście Slajema oraz Tomasz Bojda, również asysta Slajema.

Niedługo potem jeden z graczy został ukarany czerwoną kartką i od tego momentu IPA grała z powrotem z bramkarzem w składzie.

W ostatniej sytuacji w meczu, Łukasz Redziak mógł się postarać o podwyższenie zwycięstwa. Niestety, źle ocenił lot piłki i nie zdołał jej skierować do pustej bramki.

Po meczu, do wywiadu przeprowadzonego przez organizatora rozgrywek został zaproszony Dariusz Klacza. Zapis wideo z wywiadu możesz zobaczyć poniżej (mniej więcej od połowy nagrania).

Podsumowując, gratulacje dla drużyny za walkę i wspaniałe zwycięstwo. Tym samym pokazujemy, że naszym celem nie będzie walka o środek tabeli, lecz walka o mistrzostwo pierwszej ligi. W następnym meczu, po dwutygodniowej przerwie, zagramy przeciwko drużynie Będzin Miasta (10.03.2016, godz. 21:30).

W międzyczasie, zawodników United Team czekają rozgrywki o Puchar Zagłębia, gdzie zagrają w fazie grupowej przeciwko Fiege, Plastics oraz Ficomirrors. Mecze odbędą się w poniedziałek o 18:30 w hali sportowej przy ulicy Kisielewskiego w Sosnowcu.