Gwiazdy tańczą na "lodzie". United Team 4-3 FC Tabor

W ostatnim meczu sezonu, zawodnicy mieli do rozegrania zaległą kolejkę nr 17. Przeciwnikiem United Team zagrali z drużyną z 2. miejsca w tabeli - wicemistrzem drugiej ligi.

W meczu przeciwko graczom w czerwonych strojach zagrali:

  • Piotr Nalepa,
  • Maciej Marczewski,
  • Tomasz Bojda,
  • Mirosław Dziurowicz,
  • Damian Gawęda,
  • Witold Mazurkiewicz,
  • Mariusz Wojdak (od drugiej połowy).

Ponadto, drużynę na trybunach dopingował Mirosław Wnuk, który zakończył swoją przygodę z United Team.

Ostatni mecz w sezonie już nie miał w zasadzie żadnego znaczenia, ponieważ wszystkie rozstrzygnięcia były znane już po przedostatniej kolejce. Tylko cud mógłby sprawić, że UT skończyliby sezon na 4. pozycji. Dodatkowo, ten typowo sparingowy charakter ostatniego meczu podkreślał fakt, że w nowym sezonie wszystko się zmieni jeśli chodzi o organizację ligi. Dotychczasowi organizatorzy przenoszą swoją ligę do Czeladzi, a na ich miejsce powstanie liga zorganizowana przez Zagłębie Sosnowiec. Zawodnicy United Team zdecydowali, że wezmą udział w rozgrywkach organizowanych przez sosnowiecki klub piłkarski.

Krótko o meczu

Pierwszą bramkę w spotkaniu, rozgrywanym na śliskim jak lodowisko boisku, zdobył Damian Gawęda po podaniu Tomasza Bojdy. Niedługo potem, bramkę wyrównującą zdobyli gracze Taboru.

Mecz był wyrównany, obydwie drużyny miały swoje sytuacje, ale w pierwszej połowie już więcej goli nie padło.

W drugiej połowie, Tabor przycisnął co skutkowało bramką na 1-2 dla Taboru. Na szczęście od czego mamy Tomasza Bojdę w składzie?

W drugiej połowie strzelił on 3 bramki. Na 2-2, potem na 3-2 i na koniec na 4-3 po asyście bramkarza - Piotra Nalepy. W ostatnich sekundach, Maciej Marczewski szczęśliwie nie ukończył meczu z czerwoną kartką, ale sędzia był łaskawy i skończyło się na żółtej. Zawodnik United Team faulował wychodzącego na dogodną pozycję strzelecką zawodnika Taboru.

Ceremonia medalowa

Po meczu odbyła się skromna ceremonia rozdania medali z okazji 10-lecia istnienia United Team! Wszyscy obecni na meczu zawodnicy dostali imienne medale pamiątkowe z herbem drużyny (tasiemka medalu nawiązuje do klasycznych barw United Team: żółto-pomarańczowych).

Zawodnicy United Team zakończyli sezon na 5. miejscu z poczuciem niedosytu. Gdyby nie trudne sytuacje kadrowe z początku rundy jesiennej, to pozycja w tabeli byłaby zdecydowanie lepsza (być może bylibyśmy na 2. miejscu).

Artykuł podsumowujący miniony sezon powstanie w najbliższym czasie i tam będzie można przeczytać analizę posezonową oraz zapoznać się z wnioskami.